Aké výhody ma užívanie magnézia ?  

Vedci odhadujú, že máme 100x vyššiu mieru hladiny stresu, než v minulosti. Spolu s našim životným štýlom a kvalitou potravín, ktoré nám dnešná doba ponúka sa prehlbujú nedostatky vitamínov a minerálov v našom organizme. Magnézium patrí medzi najviac deficitné minerály v organizme, preto je suplamentácia jeho kvalitnej formy nevyhnutnosť.

Aké výhody má užívanie magnézia pre náš organizmus ? 

Znížuje nespavosť 

Nemôžete spať? Aj to patrí k príznakom nedostatku magnézia. Magnézium hrá dôležitú úlohu pri vyrovnávaní hladiny inhibičných neurotransmiterov, čo v preklade znamená, že sa ľahšie uvoľníte a zrelaxujete. Zaraďovanie horčíka teda patrí medzi bežný a prirodzený spôsob, ako zmierniť Vaše nočné ťažkosti.

Pomáha predchádzať migréne 

Nízke hladiny horčíka v tele môžu spôsobovať migrénu. Aj v tomto prípade ide o vyrovnávanie hladiny neurotransmiterov v krvnom obehu, ale aj reguláciu zužovania krvných ciev. Práve nedostatok magnézia spôsobuje ich zužovanie, ktoré vedie k migréne. Je dokázané, že pravidelné dopĺňanie horčíka znižuje frekvenciu aj intenzitu migrény. Občasné zaraďovanie magnézia môže mať nižšie účinky na zabránenie silným bolestiam hlavy v podobe migrény.

Pomáha pri tetánií 

Ak vás trápi tetánia, iste viete že hlavnou príčinou tejto diagnózy je nedostatok magnézia. Keďže magnézium v tele je dôležité pri zvládaní stresových situácií, je nevyhnutné ho suplamentovať v prípade že sa u vás objavila tetánia.

Zlepšuje zvládnutie stresových situácií 

Ďalšou príčinou nedostatku horčíka je stres a jeho nízke hladiny prehlbujú stresové reakcie u jedincov. Je pre vás nevyhnutné, pokiaľ ste vo zvýšenom strese a zle zvládate stresové situácie.

Zmierňuje svalové kŕče

Trápia Vás časté svalové kŕče, ktoré vedú k neznesiteľnej bolesti či šklbaniu? Je veľmi pravdepodobné, že aj v tomto prípade je potrebné pravidelne zaraďovať horčík. Užívanie kvalitného magnézia pomáha svalom, aby sa normálne sťahovali a uvoľňovali.

Zlepšuje zdravie srdca

Deficit magnézia je spájaný s rôznymi kardiovaskulárnymi ochoreniami, vrátane vysokého krvného tlaku, abnormalít srdcového rytmu, upchatých tepien a iných srdcovo-cievnych ochorení. Magnézium teda pomáha rozširovať cievy a uvoľňuje prietok krvi v nich.

Foriem magnézia je veľa 

Tou najhoršou je magnézium oxid (najčastejšia forma magnézia). Táto forma (oxid) má iba 4% vstrebateľnosť (z 50 mg kapsule sa vstrebu 2 mg). Optimálna dávka, ktoré Vaše telo potrebuje na zabezpečenie všetkých enzymatických procesov je 400mg. Čo je 200x viac, ako ponúka 1 tableta z lekárne 

Oproti tomu kvalitné magnézium má oveľa vyššiu vstrebateľnosť a využiteľnosť.

Citrát horčíka napríklad až 90%. Z jednej dávky tak príjmete 400mg magnézia a pri 90% vstrebateľnosti telo využije približne 360mg magnézia, čo je 180x viac, ako pri bežnom magnéziu.

Vysoko účinné magnézium, ktoré nájdete na našom ROZHÝB TO e-shope je zložené z 3 rôznych foriem – tri-citrát, bisglycinát, aspartát. Táto trojkombinácia zabezpečuje v tele najväčšie množstvo úloh a predstavuje jednu z najlepších možností pri obnove zásob magnézia v tele.

Kvalitnú formu magnézium zakúpite tu

Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *